Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności serwisu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych podmiotów publicznych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej – https://mops.bip.um.szczytno.pl
Data publikacji strony internetowej: 2017-12-01
Data ostatniej istotniej aktualizacji: 2025-03-24
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
-
pochodzą ze źródeł zewnętrznych, na dostosowanie/modyfikację, których administratorzy serwisu nie mają możliwości/prawa,
-
opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
-
opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
-
opublikowane zostały w formie grafik lub wykresów, ze względu na ich charakter.
W takim przypadku dołączone zostały dane w formie alternatywnej tj. napisy do grafik czy pliki Excel do danych np. statystycznych wyświetlanych w formie wykresów.
Nadmierne koszty
Ocena dokonana na podstawie analizy kosztów zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu.
Treści nieobjęte przepisami
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
Data sporządzenia deklaracji: 2024-03-10 - sporządzenie
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-03-03 - przegląd
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test - European Internet Inclusion Initiative (https://checkers.eiii.eu/), z którego wynika, że strona internetowa https://mops.bip.um.szczytno.pl spełnia wymagania w 99,97%.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie badania przeprowadzonego przez Audyt – Szkolenia – Doradztwo Marcin Dublaszewski. Wyniki badania przedstawia „Raport z audytu”- Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego.
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Skróty klawiszowe
SHIFT + ALT + H – Strona główna
SHIFT + ALT + M – Zawartość strony
SHIFT + ALT + F – Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + 0-9 - Menu
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Piotra Haberskiego - mejlowo piotr.haberski@um.szczytno.pl lub telefonicznie +48 89 67 609 35
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
-
swoje imię i nazwisko,
-
swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
-
dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
-
opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania. Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten mowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
W przypadku, gdy MOPS w Szczytnie odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej m.in. do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich - https://bip.brpo.gov.pl
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
-
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie obecnie nie udostępnia aplikacji mobilnych.
-
Klub „Senior+” obecnie nie udostępnia aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna
1. Budynek: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie, ul. Boh. Westerplatte 12, 12-100 Szczytno
Budynek usytuowany jest poza centrum miasta, znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków. Nie jest w pełni przystosowany do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się, w budynku nie ma windy.
Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie można dojść pieszo, dojechać samochodem lub skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej - najbliższy przystanek autobusowy linii nr 1 – ul. Pasymska 22 (ok. 650m). Rozkład jazdy komunikacji miejskiej dostępny jest na stronie: https://zkm.szczytno.pl
Do budynku prowadzą 2 wejścia. Jedno główne od ul. Bohaterów Westerplatte, drugie od placu ogólnodostępnego, stanowiący jednocześnie parking dla pracowników i klientów tut. Ośrodka. Przy głównym wejściu do budynku wyznaczono i oznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku nie ma windy.
Dostępne dla klientów i pracowników jest wejście główne. Jest ono niedostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Przy drzwiach wejściowych jest do pokonania jeden stopień o wysokości 13,5 cm. Następnie należy pokonać 9 schodów na wyskoki parter budynku, po obu stronach zamontowane są poręcze. Na zewnątrz budynku przy drzwiach wejściowych – po prawej stronie zainstalowany został dzwonek dla osób niepełnosprawnych oraz domofon umożliwiający kontakt z pracownikami danej sekcji (pomocy środowiskowej, świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego, dodatków mieszkaniowych, usług, Klubu Integracji Społecznej oraz sekretariatu). Ponadto przy drzwiach zamontowano poręcz wspomagającą wejście dla osób z trudnościami ruchowymi.
Sekretariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej znajduje się na podwyższonym parterze budynku. W przypadku braku możliwości poruszania się, wszelkie sprawy można załatwić na parterze budynku w wyznaczonym miejscu, wzywając pracownika merytorycznego do obsługi osoby potrzebującej pomocy.
W toalecie na wysokim parterze zamontowano uchwyty do umywalki oraz uchwyty do WC ułatwiające w miarę samodzielne korzystanie z urządzeń higieniczno–sanitarnych. Toalety na pierwszym piętrze nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, w tym na wózkach inwalidzkich. Szerokość klatki schodowej i korytarza na wysokim parterze pozwala na poruszanie się na wózku inwalidzkim, celem kontaktu z pracownikiem.
W budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie wyróżniono początki i końce wszystkich biegów schodowych.
W korytarzu na wysokim parterze budynku zamontowano krzesło ewakuacyjne i materac ewakuacyjny celem zabezpieczenia ewentualnej ewakuacji osób z niepełnosprawnościami w sytuacji zagrożenia niebezpieczeństwa, w tym życia.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
2. Budynek: Klub „Senior+” w Szczytnie ul. Solidarności 6, 12-100 Szczytno
Lokal mieści się na parterze czteropiętrowego bloku mieszkalnego należącego do Spółdzielni Mieszkaniowej „Odrodzenie” w Szczytnie. Do siedziby Klubu można dojść pieszo, dojechać samochodem lub skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej:
- linia nr 1 – przystanek przy ul. Piłsudskiego 1 (ok. 900m),
- linia nr 2 – przystanek przy ul. Lanca 7 i ul. Solidarności 4 (ok. 350m i ok. 250m),
- linia nr 3 – przystanek przy ul. Wileńskiej 2 (ok. 1500m).
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej dostępny w siedzibie Klubu oraz na stronie: https://zkm.szczytno.pl
Na terenie parkingu ogólnodostępnego mieszczącego się przy sklepie spożywczym „Stokrotka” – naprzeciwko wejścia do siedziby Klubu wydzielono i oznaczono jedno miejsce parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami.
Do pomieszczenia prowadzi jedno główne wejście od strony ul. Solidarności. Po lewej stronie wejścia znajduje się podjazd dla osób na wózkach inwalidzkich, po stronie prawej jest do pokonania jeden stopień o wysokości 9 cm.
Drzwi wejściowe – metalowe, bez progu, o szerokości 95 cm. Drzwi umożliwiają wjazd na wózkach inwalidzkich.
W pomieszczeniu znajdują się dwie toalety. Jedna z nich przystosowana jest dla osób z niepełnosprawnościami, w tym na wózkach inwalidzkich (zamontowane poręcze przy umywalce, toalecie, prysznicu). W toalecie dla mężczyzn także zamontowano uchwyty do WC oraz do umywalki. Podłoga jest płaska, bez progów, co umożliwia ewentualne poruszanie się osobom na wózkach.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjno – informacyjna
1. Budynek: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie, ul. Boh. Westerplatte 12, 12-100 Szczytno
Na terenie budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących oraz nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi słabosłyszących.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Istnieje możliwość skorzystania z usług tłumacza języka migowego po wcześniejszym umówieniu się – usługa jest bezpłatna.
2. Budynek: Klub „Senior+” w Szczytnie ul. Solidarności 6, 12-100 Szczytno
W siedzibie Klubu nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących oraz nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących.
W pomieszczeniu nie ma pętli indukcyjnych.
Do siedziby Klubu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Istnieje możliwość skorzystania z usług tłumacza języka migowego po wcześniejszym umówieniu się – usługa jest bezpłatna.
Metadane - wyciąg z rejestru zmian
Osoba odpowiadająca za treść informacji
ADMINISTRATOR MOPS Data wytworzenia:
31 mar 2022
Osoba dodająca informacje
ADMINISTRATOR MOPS Data publikacji:
31 mar 2022, godz. 12:52
Osoba aktualizująca informacje
Paulina Przybysz Data aktualizacji:
25 mar 2025, godz. 07:54